Vyberte stránku

Kufry na nářadí

Základem pořádku v domácí dílně je přehledně uložené nářadí. Přehrabování v šuplících člověka jednak zdržuje, a jednak hrozí i poškození některých druhů nářadí. Ideálním řešením jsou kufry na nářadí, které jsou výhodné nejen v domácí dílně, ale i v běžné domácnosti. Kufr s nářadím lze uložit do skříně a v případě potřeby jej přenést na místo, kde budeme v bytě něco opravovat. Na trhu je dnes pestrý výběr kufrů na nářadí pro profesionální řemeslníky i pro běžné domácí kutily. Kvalitní účelný a odolný kufr na nářadí je důležitým prvkem výbavy zejména každého řemeslníka, ale i domácího kutila. 

 

Druhy kufrů na nářadí

Pestrá nabídka kufrů na nářadí umožňuje každému řemeslníkovi i kutilovi vybrat si z celé řady kufrů plastových, montážních či hliníkových. Profesionálové mají v oblibě plechové rozkládací kufry, které nazývají také jako basy.

 

Plastová bedna pro kutily

Nejběžnější jsou plastové bedny vyrobené z kvalitního PP materiálu a vybavené zapuštěným sklopným držadlem. Uvnitř kufru je dostatečný prostor pro uložení základního ručního nářadí. Vejdou se do nich kleště, šroubováky, kladívko a další nářadí. Dále má plastový kufr obvykle jednu nebo dvě vyjmutelné police s přihrádkami na drobné nářadí, spojovací materiál, těsnění a další drobnosti, které jsou v každé domácnosti nezbytné. Dalším vybavením bývají vysouvací zásuvky a úložné prostory ve víku kufru, které jsou opatřeny plastovými zavíracími sponami. Vybrat si můžete z několika variant a rozměrů kufrů na nářadí.

 

Na co si dát při výběru pozor

Správný kufr na nářadí by měl spolehlivě udržet vše, co do něj naskládáte. Záleží také na tom, zda vám jde jen o to, mít doma veškeré nářadí pohromadě, nebo s ním budete cestovat třeba na chalupu. Nejlepší kufry jsou z tvrzeného plastu. Pevný plast promění kufr na stupátko. Nejvíce na kufru trpí spojky mezi spodním hlubokým dílem a víkem, tedy přezky a zadní panty. Trvanlivější jsou přezky kovové. Vyzkoušejte také tuhost a uložení rukojeti, která ponese celou váhu kufru. Není horší situace, než když se vám ucho vytrhne někde na schodech a obsah kufru se vysype, přičemž se může dražší nářadí poškodit.